Pierwszy sparing na remis

• autor: Skra_2000, 2014-02-06 21:18

W sobotę o godzinie 10:00 na boisku  w Bełchatowie swój pierwszy sparing rozegrali trampkarze z rocznika 2000 przeciwnikiem była drużyna GKS-u Bełchatów. Więcej w rozwinięciu newsa.

Mecz z GKS-em rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którzy od początku zagrali agresywnie stosując wysoki presing z czym zupełnie nie mogli sobie poradzić zawodnicy z Częstochowy, którzy mimo to starali się nie ulegać presji ze strony gospodarzy i rozgrywali piłkę budując akcję krótkimi podaniami od tyłu. Skutkiem tego było wiele strat, po których Bełchatowianie stworzyli sobie w pierwszym kwadransie kilka świetnych sytuacji lecz albo świetnie bronił Kowalczyk albo na drodze piłki stawała porzeczka (dwukrotnie). Po tym okresie zdecydowanej przewagi GKS-u Skrzacy jakby złapali drugi oddech i zaczęli grać dokładniej i pewniej, powoli przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami czego ukoronowaniem była bramka na 1-0 zdobyta przez Michała Polaka w 21 minucie spotkania. Jednak radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo. Już kilka minut później po kolejnej kontrze GKS-u było 1-1. Druga tercja rozpoczęła się świetnie dla Skry bo już w 33 minucie po składnej akcji całego zespołu w polu karnym faulowany był Oliwer Janus, a karnego na gola pewnym strzałem zamienił Danilczyk. W tej części Skra grała jeszcze lepiej i mogła podwyższyć prowadzenie jednak zabrakło skuteczności co skwapliwie wykorzystali gospodarze zdobywając bramkę na 2-2. Trzecia tercja chyba najlepsza w wykonaniu Skry, która potrafiła  długo utrzymać się przy piłce nie pozwalając na wiele gospodarzom nie przyniosła jednak już zmiany rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 2-2. Po meczu zawodnicy udali się do aquaparku w Kleszczowie gdzie mogli odpocząć po trudach sparingu, w którym rywal był naprawdę wymagający.

Mecz rozegrano w trzech tercjach po 30 minut

Składy I tercji

Kowalczyk - Janus, Wierus, Reterski, Pakuła - Danilczyk, Polak - Kopeć, Krakowiak, Madziarz - Matyja

Skład II tercji