statystyki szczegółowe

Aktualności

Za tydzień inauguracja rundy wiosennej w Dąbrowie Górniczej.

• autor: Skra_2000, 2014-03-23 10:48

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem zmagań o ligowe punkty zawodnicy Skry bezbramkowo zremisowali z drugim zespołem Łódzkiej Ligi Trampkarz - ŁKS-em Łódź 0-0. Więcej o meczu oraz podsumowanie okresu przygotowawczego w rozwinięciu newsa.

Pierwsza połowa spotkania z ŁKS-em to chaotyczna gra w środku boiska z obu stron. Dopiero świetna sytuacja dla przyjezdnych po rzucie rożnym, w której Cieplewicz w sobie wiadomy tylko sposób obronił strzał z najbliższej odległości zawodnicy z Loretańskiej się obudzili i od ok 15 minuty przejęli inicjatywę kontrolując wydarzenia na boisku nie pozwalając na zbyt wiele zawodnikom z Łodzi. Jednak obrońcy ŁKS-u dysponującymi świetnymi warunkami fizycznymi nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł Skrzakom.

Druga płowa rozpoczęła się tak jak kończyła się pierwsza czyli od przewagi gospodarzy jednak świetnej okazji po dobrej zespołowej akcji nie wykorzystał Pakuła. Po tej sytuacji gra Skry jakby stanęła w miejscu natomiast goście coraz częściej gościli na połowie Skry czego efektem były dwie dobre sytuacje gości, w których jedną znakomitą sytuację obronił Kowalczyk do spółki z Wierusem, a druga po strzale napastnika wylądowała na poprzeczce.

Skład I połowa:

Cieplewicz - Janus, Wierus, Reterski, Krząpa - Danilczyk, Ostalski,- Kopeć, Polak, Pakuła - Matyja

Skład II połowa:

Kowalczyk (Ciekot 55`) - Janus, Wierus, Reterski (Napieraj 50`), Krząpa ( Gurdziołek 55`) - Danilczyk, Ostalski - Gola, Polak,  Pakuła, - Matyja

Nieobecni: Krakowiak (k), Sarna (k), Półka (?)

Podsumowując okres przygotowawczy forma prezentowana przez zespół falowała, zdarzały się mecze dobre i słabe jak i momenty w poszczególnych meczach w których zespół grał bardzo dobrze by po chwili zagrać bardzo słabo. Wpływ na taką sytuację miała na pewno niestabilna sytuacja kadrowa zespołu spowodowana kontuzjami chorobami jak również obowiązkami szkolnymi. W wielu spotkaniach brakowało finalizacji akcji bo o ile w strefie zawiązywania akcji i jej rozwinięcia zespół wyglądał dobrze lub bardzo dobrze w finalnych momentach wykończenia akcji brakowało albo ostatniego podania albo skuteczności. W 7 rozegranych sparingach zespół odniósł dwa zwycięstwa, dwa razy zremisował i trzy razy schodził z boiska pokonany. Zespół w tych meczach zdobył 27 bramek, tracąc 11.

1. GKS Bełchatów 2-2 (1-1), (1-1), (0-0) wyjazd

2. LKS Kamienica Polska 9-0 (4-0) dom

3. Ajaks Częstochowa 3-2 (0-1) wyjazd

4. Victoria Sulejówek 1-7 ( 0-4) wyjazd

5 Raków Częstochowa r. 1999 0-3 (0-2) dom

6. Ajaks Częstochowa 6-3 ( 4-1) wyjazd

7. ŁKS Łódź 0-0