statystyki szczegółowe

Aktualności

Arcyważna wygrana w Dąbrowie Górniczej

• autor: Skra_2000, 2014-03-30 20:36

Trampkarze rocznika 2000 wygrali w Dąbrowie Górniczej 2-0. Więcej w rozwinięci newsa.

W niedzielne popołudnie trampkarze Skry udali się na arcyważny mecz do Dąbrowy Górniczej o przysłowiowe sześć punktów.

Mając w pamięci jesienną porażkę na własnym stadionie można było przypuszczać że będzie to bardzo trudne spotkanie. Jednak pierwsza połowa rozpoczęła się od składnej akcji przyjezdnych jednak znakomitej sytuacji, w 3 minucie spotkania nie zdołał wykorzystać Kuba Matyja. Skra nadal grała konsekwentnie "swoje". W 15 minucie kolejnej dobrej okazji nie wykorzystał Patryk Pakuła. Gospodarze grając bardzo agresywnie momentami brutalnie ograniczali się do grania długich piłek za linie obrony, jednak dobrze dysponowana była para środkowych obrońców a w bramce odważnie i pewnie spisywał się Cieplewicz. W pierwszej połowie jeszcze jedną okazję stworzyli sobie zawodnicy trenera Ściebury, gdzie po dobrym uderzeniu Patryka Pakuły z dobitką nie zdążył Kuba Matyja. Do przerwy 0-0.

Drugą połowę zawodnicy spod Jasnej Góry rozpoczęli źle, wyszli na boisko zdekoncentrowani co mogło się skończyć tragicznie, po fatalnym podaniu Reterskiego sytuację na szczęście uratował Cieplewicz, a piłkę  zmierzającą do pustej bramki wybił Wierus. Po tej sytuacji Skrzacy się obudzili i wrócili do dobrej gry z pierwszej połowy. Efektem dobrej gry była upragniona bramka, którą po świetnym podaniu Polaka zdobył Patryk Pakuła. Gospodarze ograniczający się do grania długich piłek najgroźniejsze sytuacje stwarzali sobie po stałych fragmentach gry jednak bezbłędny tego dnia był Cieplewicz. W 55 minucie po błędzie środkowego obrońcy MUKP Patryk Pakuła postawił kropkę nad i ustalając wynik spotkania na 2-0. Podsumowując mecz, z przebiegu spotkania Skra zasłużyła na zwycięstwo, będąc zespołem lepszym piłkarsko.

Skład:

Cieplewicz (Kowalczyk 68`) - Janus, Wierus, Reterski, Krząpa - Ostalski, Danilczyk - Kopeć (Gola 65`), Polak, Pakuła - Matyja

Rezerwowi: Gurdziołek

Nieobecni: Krakowiak (k), Madziarz (k), Sarna (k), Dobrakowski (?), Półka (?), Napieraj (in)